Henri Moissan francia tudós 1893-ban fedezte fel a Moissanite-ot Arizonában, egy meteoritkráterben. Bár először gyémántnak hitte, később rájött, hogy a kristályok valójában szilícium-karbidból állnak. Moissan később kémiai Nobel-díjat kapott, és az ásványt az ő tiszteletére nevezték el Moissanite-nak.
A szilícium-karbid egy rendkívül ritka ásvány, amely természetes formájában nem található meg olyan nagy méretben, hogy ékszerként használható lenne.
Emiatt a ma elérhető Moissanite kövek laboratóriumi körülmények között készülnek. Hosszú évekig tartó kísérletezések és kihívások után az 1990-es évekre sikerült kifejleszteni azt a technológiát, amely lehetővé teszi ennek a csodálatos drágakőnek az előállítását.
Moissanite vagy Gyémánt?
Bár a gyémánt hagyományosan a luxus szimbóluma, a moissanite megfizethetőbb, környezetbarát alternatívaként ragyogó fényt és keménységet kínál.
A gyémánt és a moissanite hasonlítanak egymásra, mivel mindkettő szén alapú. A gyémánt tiszta szén, míg a moissanite egy ritka ásvány, a szilícium-karbid formájában jelenik meg.
Miben különböznek még?
A környezetünk védelme egyre nagyobb figyelmet kap napjainkban, ami rendkívül fontos. Miért ne vennénk ezt figyelembe ékszer vásárlásakor is?
A Moissanite ékköveket szigorúan ellenőrzött környezetben, korszerű technológia segítségével állítják elő, így nem igényel kizsákmányoló bányászatot. Eredetük könnyen nyomon követhető, és biztosan etikus forrásból származik.
Ezzel szemben a gyémántbányászat gyakran környezetkárosító és etikailag megkérdőjelezhető, mivel jelentős környezeti hatásokkal és emberi jogi problémákkal jár, például erdőirtással, vízszennyezéssel és munkásjogi visszaélésekkel.
Tulajdonságok
A brillancia az a képesség, amellyel a kő megragadja és visszaveri a fényt. Minél magasabb a törésmutató, annál fényesebb az ékszer.
Moissanite: 2,65-2,69
Gyémánt: 2,42
A tűz, vagyis a diszperzió, a fehér fény szóródását és spektrális szétválását jelenti, ami szivárványos villanások formájában jelenik meg. Minél nagyobb egy ékszer diszperziója, annál gazdagabb és látványosabb színhatást nyújt. A Moissanite 2,5-szer nagyobb tűzzel rendelkezik, mint a gyémánt, így intenzívebb szivárványos effekteket mutat.
Moissanite: 0,104
Gyémánt: 0,044
Tartósság, keménység
A gyémántok a tartósságról híresek, mivel a természetben előforduló legkeményebb ásványok közé tartoznak, és rendkívül ellenállóak a kopással szemben.
Keménysége a Mohs skálán: 10
A Moissanite azonban csak kissé marad el a gyémánttól, mivel keménysége a Mohs-skálán 9,25-9,5 között van. Ezáltal a Moissanite a gyémánt után a második legkeményebb ásvány, így szinte ugyanolyan tartós és ellenálló.
A Moissanite kedvezőbb árú
A gyémántok ára általában az ékszerpiac egyik legmagasabb árkategóriájába tartozik, mivel a bányászat, feldolgozás és a kereskedelem költségei is hozzájárulnak a magas költségekhez. Ezzel szemben a moissanite laboratóriumi körülmények között készül, ami jelentősen csökkenti az előállítási költségeket, és ezáltal az árát is.
Az ár-érték arány tekintetében a moissanite így kiváló alternatívát kínál azok számára, akik luxus megjelenést keresnek megfizethetőbb áron.
Ezért a moissanite nemcsak esztétikai, hanem gazdasági szempontból is vonzó választás, lehetővé téve a vásárlók számára, hogy egy gyönyörű, tartós és látványos ékszert kapjanak kedvezőbb áron.
Az ezüst ékszereink között rátalálhatsz moissanite darabokra is, amelyek tökéletes választást jelentenek, ha elegáns és megfizethető ékszert keresel, legyen az nyaklánc, karkötő vagy fülbevaló.
Minden moissanite ékszerünkhöz hivatalos sorszámozott tanúsítványt biztosítunk.